Argon Gazaltı Kaynağı

Argon Gazaltı Kaynağı

Argon soy gazı kaynak için en uygun görülen gazlardan biridir. Havada üretilmesi sebebiyle içerisinde su baharı, azot ve oksijen bulunan Argon ark uygulamalarından yüksek verim verir. İletkenliği düşürmesiyle birlikte kaynak esnasında malzemenin erimesini kuvvetlendirir. Yaklaşık yüzyıldır kullanılan gaz altı kaynak teknikleri sanayinin bütün alanlarında işlevsel olarak öne çıkmaktadır. Normal kaynağa göre daha ekonomik çözüm sunan argon gazaltı kaynağı hem jeneratörlerle çalışabilmekte hem de iki kat daha fazla verim vermektedir. Metal Inert Gaz (MIG) adı verilen bu sistemde iş yapılacak yüzey ergiyen bir telle birlikte yapılmaktadır. Bunlar yapılırken ortaya birçok gaz ortaya çıkmaktadır. Argon gazaltı kaynağı esnasında elektrot değişimi minimum düzeyde olması da fiyatının daha uygun olmasını sağlamaktadır.

Gazaltı kaynak sistemleri iki ayrı şekilde yapılmaktadır. Tam otomatik ve yarı otomatik sistemler olarak bölümlendirilen bu alanda telin yüzeye verilmesinden koruyucu gazların iletimine kadar her şeyin mekanik olarak yapılmasına tam otomatik gazaltı kaynak sistemi denir. Telin yüzeye tutulup , torç tetiğine basılarak diğer işlemlerin otomatik olmasını sağlayan sistem de yarı otomatiktir. Ark düzeyini ayarlama gibi alanlar profesyonellik gerektirmektedir. Doğru bir şekilde kaynak uygulaması için hem gazların yönetimi hem de telin iletimi ayarlanmalıdır. Tam otomatik sistemlerle sizlere hizmet verdiğimiz için olası aksiliklere ve hatalara mahal vermemekteyiz. Bölgemizde güçlü bir argon gazaltı kaynağı hizmeti sunabilmek için sürekli parkurumuzu güncelliyor, siz değerli müşterilerimize güvenli bir hizmet sunuyoruz.

Yılların verdiği tecrübe ve profesyonel ekibimizle birlikte kaynak yapımını kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Doğru, hesaplı ve vakit tasarruflu işler sayesinde hem maddi hem de zaman kazancı sağlamanızı önemsiyoruz. Argon gazaltı kaynağı profesyonellik gerektiren bir iştir. Tecrübesiz kişiler tarafından uygulanması durumunda hem yüzeylerin zarar görmesi hem de yapan kişinin zarar görmesi imkan dahilindedir. Bu sebeple kaynak yapılacak işi profesyonellere teslim etmenizi önemle belirtmek isteriz. Argon gazaltı kaynağı diğer kaynaklara göre en az iki kat daha verimlidir. Bu sebeple fiyatlandırması daha ucuzdur. Bursa Sac Lazer olarak size ait kaynak gerektiren işlerde argon gazaltı kaynağı hizmeti sunmaktayız.