Elektrostatik Toz Boya

Elektrostatik Toz Boya

Çevreci saniye amacıyla ortaya çıkartılmış olan elektrostatik toz boyama firmamızın hizmetleri arasında yer almaktadır. Manyetik bir ortam içerisinde toz boyanın ve uygulanacak metalin bir arada tutulması ile ortaya çıkan bu boyama çeşidinde, 200 dereceye kadar sıcaklık verilerek boyanın mıknatıs gibi metale çekilmesi ve işlenmesi amaçlanmaktadır. Yüksek tutuş oranıyla çevreye zararı minimum düzeyde tutan elektrostatik toz boyama işlemi, diğer boyama işlemlerine göre çok fazla avantaj sunar. Özellikle elektrostatik toz boyama işleminde mıknatıslanma etkisi kullanılarak zıt kutupların birbirini itmesiyle yapılan boyamada akma, damlama gibi problemler ortadan kalkar.

Boya işlenecek yüzeyin topraklanarak 07 mA akımlı boyanın alana nüfuz etmesi sağlanmaktadır. Harika bir kaplama sunan elektrostatik toz boyama sayesinde yüzey kimyasal etki dahil olmak üzere dış darbelere karşı direnç kazanır. Yüzeyin her alanına aynı miktarda uygulanan boya olması nedeniyle de hem renk hem de doku konusunda sorunsuz bir işlemdir. Ön boyama istememesi, atık boyanın minimize olması ve boyanın doğal haliyle kullanılması gibi avantajları olan elektrostatik toz boyama, diğer boyama türlerine göre daha cazip fiyatlar sunar. Hem çevre hem de işçi sağlığı için elektrostatik toz boyama yapılması önemlidir. Corona ve tribo tekniği gibi farklı işlevler sunan bu sistemde doğru işçilik önemlidir. Diğer boyama yöntemlerinde solvent kullanılmaktadır. Solvent kanserojen madde olarak da bilinir. Bu hem işçinin hem de malzemeye kullanacak kişinin sağlığı için bir tehdit unsurudur. Sağlıklı ve çevreci bir yöntem olan elektrostatik toz boyama için bölgemizde hizmet vermekteyiz.

Bursa Sac Lazer olarak hem çevreyi korumak hem de işçi sağlığını önemsemek adına elektrostatik toz boyama servisi sunmaktayız. Bu hizmet içerisinde profesyonellik ve kaliteyi bir araya getirerek en iyi sonuca ulaşmak adına çaba gösteriyoruz. Boyanacak yüzeye göre boya miktarını belirliyor, yüzeyin büyüklüğü ve diğer etmenlere göre de fiyatını belirliyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için kaliteyi uygun fiyata sunmak adına çevreci ve insan sağlığına zararsız olan elektrostatik toz boyama hizmetimizi önemsiyoruz. Sizler için profesyonel ve kaliteli boyamalar yapmak için bekliyoruz.