Metal Kaplama

Metal Kaplama

Metal yüzeylerin daha dayanıklı olması ve dış etkenlere karşı koruyuculu olması amaçlandığında metal kaplama yöntemine başvurulur. Çinko, krom, fosfat ve galvaniz kaplama metal kaplama çeşitleri arasındadır. Aktif ve soy kaplamalar olarak ikiye ayrılan metal kaplamaları korozyona karşı metalleri korumaktadır. Püskürtme, elektro kaplama ve sıcak daldırma yöntemleri ile yapılan metal kaplama işlemi, sanayinin birçok alanında sıklıkla kullanılmaktadır.  Makine sektöründe de metal kaplama işlemi çok ünlüdür. Üretilen ve var olan makinelerin korunması amacıyla metal kaplama işlemine tabii tutulmasına sıklıkla rastlanmaktadır.

Elektroliz yöntemli metal kaplama işlemi, elektrolit içerisinde yapılan bir kaplama yöntemidir. Bu yöntemde özellikle kaplama yapılan metal korozyona uğramaktadır. Bu korozyon sayesinde dağılan metal, yüzeydeki metale işlenerek metal kaplama işlemi gerçekleştirilir. Metal sağlam bir kaplamaya sahip olur. Sıcak püskürtme ile yapılan metal kaplama işleminde ise kaplama yapılacak metal önce toz haline getirilir. Sonrasında ise püskürtme yöntemi uygulanarak kaplama yapılacak metale işlenir. Sherardizing metal kaplamada ise yine uygulanacak metal toz haline getirilir. Kaplama yapılacak metal ile toz halinde kaplama malzemesi aynı kaba koyularak yüksek ısıya maruz bırakılır. Kap içindeki metaller ısındıkça, toz halindeki metaller kaplanacak yüzeyi saracak ve metal kaplama işlemi son bulacaktır. Sıcak daldırma ise en ünlü metal kaplama metodu olarak karşımıza çıkar. Kaplama olarak kullanılacak olan metal iyice eritilir. Daha sonra kaplama yapılacak metal bu eritilmiş metala daldırılır. Çıkartıldığında erimiş metal, korunacak metali sarar. Bu şekilde korozyona karşı koruma için yapılan dört ayrı metal kaplama işlemi mevcuttur.

Bursa Sac Lazer olarak metal kaplama konusunda titizlikle çalışmaktayız. Mevcut metallerinizin korozyona karşı korunması adına yapılacak tüm kaplama işlemlerini profesyonel bir şekilde hazırlıyoruz. Dikkat, metal kaplama işleminde siyanür kullanımı yaygındır. Siyanür çok tehlikelidir ve insan sağlığına zararlıdır. Firmamızda yapılan metal kaplama işlemlerinde kesinlikle siyanür kullanımı yapılmamaktadır. Metal kaplama işlemini merdiven altı atölyeler yerine kurumsal firmalara vermenizi önemle bildiriyoruz. Metal kaplama konusunda ihtiyacınız olan bütün çözümleri bölgesel olarak sunuyoruz. Profesyonel ve hesaplı işçilikle siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.